Bu gezi blogunda yazıya yazılmış yorum bulunmaktadır.

Samandağ 2015

Herkese merhabalar...Umarım iyisinizdir. Hatay'ın Samandağ ilçesindeydim ve sizler için izlenimlerimi paylaşıyorum.


Öncelikle Halfeti fotoğrafları,buyurunuz...

Aşağı fotoğraftaki küçük şelale aslında heyelan olmadan önce büyük bir şelale idi ama artık ikiye ayrıldı,biri burada gördüğünüz,diğeri ise buradan görünmeyen.

Öğle yemeğimi Kule adlı restorantta yedim, eğer açsanız kıyma yemeyin çünkü doymazsınız, tepside et yiyin doyarsınız.

Adres: Karyer Mah., Ürgen Cad. No:45, Antakya/Hatay


Hıdırbey köyündeyim.

Hıdırbey Musa Ağacı
Hz. Hızır ile Hz. Musa'nın Samandağ'daki buluşmasından sonra, birlikte Hıdırbey Köyü'nün yanındaki Musa Dağı'na çıkmak üzere yola çıkarlar. Hıdırbey Köyü'ndeki Musa ağacının bulunduğu yere geldiğinde çok susar. Bastonunu bu ağacın bulunduğu yere bıraktıktan sonra, hemen yanındaki dereye su içmeye gider. Su içtikten sonra yollarına devam ederler. Asasını suyun kenarında unuttuğunu anlayan Hz. Musa, döndüğünde ise asasının yeşerdiğini ve bir fidan haline geldiğini görür. O günden bugüne, o ağaç Musa ağacı olarak bilinir.
Arabaya doğru giderken karşılaştığım bir arabanın arka camındaki yazı:)

Samandağ kilisesindeyim.Hz. Hızır Aleyhüsselam Makamı.

Hızır Aleyhüsselam ile Musa peygamberin buluşma yeri.

Hatay ilinde yer alan çok sayıda Hızır türbesi içinden ünlüsü Samandağı’nda yer alan türbedir. Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen kayanın üzerine kurulu.


Dışarıda iken gördüğüm ve karpuz yerken poz veren bir çocuk :)

Artık Titus tünelindeyim

Titus TüneliTitus Kaya Tüneli veya Vespasianus Tüneli, günümüzde Türkiye'nin Hatay iline bağlı Samandağ ilçesi sınırları içerisinde, üzerinde Çevlik köyü kurulu olan ilçenin 5 km. kuzeyinde kalan dağlık ve denize hâkim yamaçlarda bulunan Titus adıyla bilinen Titus Flavius Vespasianus tarafından yaptırılmış, yapımı yüzyılı aşkın bir zaman sürdüğü düşünülen tünellerdir.Dönüş yolunda bana güzel gelen bir fotoğraf atayım size:)


Bir başka gezide görüşmek üzere Hoşçakalın efenim:)

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek ister miydiniz?

Sayfalar arasında geçiş yapmak için klavyeden yön tuşlarını (⇦ ⇨) kullanabilirsiniz.

ANASAYFA | İLETİŞİM | REKLAM VER |
© Telif Hakları 2015 Tüm Hakları Saklıdır: Bu blogta bulunan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Gezentİnsan'a aittir.İçerikler eser sahibinin izni ve kaynak olarak bu bloğa ait domain adı www.gezentinsan.com adresine link verilmesi suretiyle kullanılabilir..